Palmarès deus Calams Bearnés 2015
Dimèrcs ser que’s debanava la 20au ceremonia de remesa deus prèmis deus Calams Bearnés en la sala deus Conselhs de la Mairia de Pau...
 

Ger ser que’s debanava la 20au ceremonia de remesa deus prèmis deus Calams Bearnés en la sala deus Conselhs de la Mairia de Pau. Jean Lacoste, adjunt au maire de Pau en carga de la Cultura que i arcuelhó lo centenat de convidats.
Que saludam tanben la preséncia de François Moncla e deus representants de l'Amicala Laïca deus Ancians de la Seccion Paulina.

Los caps de jurada qu’estón unanimes, augan lo nivèu tan de las arreviradas com de las produccions literàrias qu’estó deus hèra bons.
Mes ne podem pas premiar cada calamejaire e que cau har un classament sustot quan la participacion aumenta cada annada.

Aci devath lo Palmarés :

   Cicle 2 – Produccions Collectivas

1èr Prèmi :  Quentin, Emiliena, Palomà e Alaís CE1 - Calandreta de Lescar - L'elefant e lo caçaire
2au Prèmi : Los mairaus e los CP – Calandreta d'Ortès - Qu'imaginam
3au Prèmi : Los CE1 e CE2 – Escòla de Bedós – Ernest e Celestina a la neu

-    Cicle 2 – Produccions Individuaus

1èr Prèmi : Gacian GAHAT – Calandreta d'Ortès – L'istòria d'un alien
2au Prèmi : Eva ZUBIALDE – Calandreta d’Auloron – Era china i eth chivau
3au Prèmi : Maël COHEN – Calandreta d’Auloron - Era murgueteta

-    Cicle 3 – Produccions Collectivas

1èr Prèmi : Los CM1 e CM2 – Escòla de Bedós – Conte, conte, liconte
2au Prèmi : Linon Nègre-Lacaze-Labadie e Adèle Rambaldi Gessler – Calandreta Paulina – Ua istòria d'amistat
3au Prèmi :  BESAURY Aelis,  ARBERET TOULOU Romann,  TRICOT Olivià,  BESAURY Camilha, BARBE Leà , CAZENAVE Margot e BENSILHE Colina – Calandreta d’Artics  - Aventuras au castèth

-    Cicle 3  – Produccions Individuaus

1èr Prèmi : Nahia ICHAS – Calandreta d’Auloron – Er'istòria de Marina
2au Prèmi : Emilie DULUCQ – Calandreta deu Seuvèstre – Lo tristèr
3au Prèmi : Haize MORSTYN  – Calandreta deu Seuvèstre - Pantaish

-    Collègis – Produccions Literàrias

1èr Prèmi : Classa bilingua de 6au – Collègi de Morlaàs – Petitas celebritats deu rap
2au Prèmi : Classa bilingua de 5au – Collègi de Morlaàs – Lo cant de la vita
3au Prèmi : Eric RUIZ 5au – Collègi Calandreta de Gasconha – Lo hantaume de l’internat

-    Licèus – Produccions Literàrias

1èr Prèmi : Classa d’occitan – Licèu Sent John Perse de Pau - Lo Joanòt deu pont deu Lui
2au Prèmi : Classa d’occitan – Licèu Jacques Monod de Lescar - Lo poder deu cant
3au Prèmi : Classa d’occitan – Licèu de Morencs - Un avet per Nadau

-    Collègis/Licèus  – Arrevirada Joens

1èr Prèmi : Danís RICHARD - Collègi Calandreta de Gasconha
2au Prèmi : Matèu RICHARD - Collègi Calandreta de Gasconha
3au Prèmi : Tom CURMER - Collègi Calandreta de Gasconha


-    Adultes – Produccions Literàrias Bracas


1èr Prèmi : Corinne Bécaas, Henriette Menou e Luc Bignalet-